GTM

to profesjonalny traktorek przeznaczony do komercyjnego cięcia i zbierania trawy,
charakteryzujący się wysokimi parametrami technicznymi i zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi.
Jego całkowita szerokość 85 centymetrów czyni go zwrotnym i mogącym operować w ciasnych przesmykach pomiędzy roślinami i drzewami.
Szerokość cięcia 80cm i 280 litrowy zbiornik, mocny silnik i wzmacniana przekładnia hydrostatyczna stawia kosiarkę GTM na najwyższym poziomie wykonania i ergonomii. Silnik – osiągalne są dwa modele silników.
Jeden o mocy 15,5 kM z pojedynczym cylindrem oraz drugi o mocy 16 kM z dwoma cylindrami w układzie V.
Silniki wyposażone są w dwuelementowe filtry powietrza oraz ciśnieniowy system smarowania z fitrem oleju. Dostęp do silnika jest łatwy, szybki oraz niewymagający żadnych narzędzi. Duży 19 litrowy zbiornik paliwa wyposażony we wskażnik napełnienia, pozwala na długą nieprzerwaną pracę.Agregat zbierający – 80 cm cięcie realizowane jest poprzez pojedynczą belkę wyposażoną w dwa przegubowo zamocowane noże,
pochłaniające energię uderzenia w przeszkodę (kamień, cegła, kretowisko itp.)
Napęd noży włączany jest przyciskiem z pulpitu sterowniczego, który aktywuje sprzęgło elektromagnetyczne o zwiększonych rozmiarach co wzmacnia jego żywotność
i zabezpiecza przed zniszczeniem.
Agregat zbierający malowany jest metodą kataforezy, która zabezpiecza deck przed korozją.
Dolna półka agregatu wykonana jest z 5 mm stalowego profilu który wzmacnia konstrukcję.
Agregat nie wymaga demontaży w celu naostrzenia noży ani podnośnika, dzięki temu można to zrobic łatwo i szybko.
Czyszczenie agregatu również jest szybkie i łatwe dzięki szybkozłączu do wody umieszczonemu w obudowie.Cięcie i zbiór – duże ponadwymiarowe koła z przodu i z tyłu rozmieszczone są w obrysie cięcia agregatu, co powoduje że trawa poza obszarem cięcia nie zostaje przygnieciona.
Przegubowo zamocowane noże posiadają profilowane skrzydła, które nadają duży pęd powietrza i siłę wrzutu ściętej trawy do kosza.
System bezpośredniego wrzutu zapobiega zatykaniu się kanału wrzutowego nawet w ciężkich warunkach pracy przy wysokiej i wilgotnej trawie.Zbiornik – duży 280 litrowy zbiornik na trawę wykonany jest z tkaniny odpornej na działanie promieni UV oraz wyposażony jest w stalowy stelaż.
Słyszalny przez operatora sygnał dzwiękowy ostrzega przed przepełnieniem kosza i informuje o konieczności odłączenia napędu noży.
Dżwignia opróżniania znajduję się tuż pod ręką operatora.Siedzenie kierowcy – miejsce kierowcy zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić maksimum ergonomii i komfortu pracy.
Siedzisko wyposażone jest w sprężyny amortyzujące oraz z możlowością przesuwu w przód i w tył.
Kierownica wykonana jest miękkiego tworzywa oraz wyposażona w kulkę do szybkiego obracania.
W wyposażeniu standardowym znajduje się cyfrowy licznik motogodzin oraz przednie światła.

Opcje doposażenia:

zestaw mielący
zestaw do bocznego wyrzutu

GTM w akcji:

Dodaj komentarz