PG

Maszyna w zależności od zastosowanych przystawek może zimą odśnieżać, latem kosić a w wolnych chwilach czyścić nawierzchnie syntetyczne lub parkingi.

Co potrafi PG ? … dużo

 

 

 

 

 

 

 

 

Seria PG wychodzi na przeciw potrzebom profesjonalnych użytkowników.
Obejmuje szeroką kombinację różnych wariantów: silników benzynowych lub Diesla (20kM, 25kM lub 27kM|), z napędem na 2 lub 4 koła i możliwością niskiego lub wysokiego opróżniania kosza. Napęd i kierowanie – maszyny serii PG wyposażone są w napęd hydrostatyczny z pedałem prędkości pozwalającym operatorowi na płynną regulację szybkości od 0-14 km/h.
W trudnych warunkach mechanizm różnicowy może zostać zablokowany na przednich napędowych kołach, co w znacznym stopniu poprawia kontrolę maszyny.
Hydrauliczne wspomaganie kierowania tylnymi kołami pozwala na precyzyjne i szybkie zmiany kierunku jazdy z jednoczesnym ograniczeniem wysiłku kierującego. Bezpieczeństwo – maszyny serii PG zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z dyrektywami bezpieczeństwa Unii Europejskiej i innymi Międzynarodowymi Standardami. Dopuszczenie do ruchu drogowego – 4-kołowe modele PG z silnikiem Diesla wyposażone są w zestaw do jazdy po drogach publicznych (przednie i tylne światła, kierunkowskazy, lampa ostrzegawcza, klakson) i mogą być używane na drogach.
 
Siedzenie operatora – panel kontrolny i deska rozdzielcza jest zlokalizowana naprzeciw operatora w jego bezpośredniej bliskości. Ergonomiczne rozwiązania dostarczają łatwości użytkowania i pełnej kontroli nad kosiarką. Elektroniczne wyświetlacze dostarczają pełnej informacji o maszynie (licznik motogodzin, temp. wody cieczy, poziom paliwa itp.) system diagnostyczny wskazuje ewentualne problemy z maszyną.
 
Cięcie –  wszystkie opcje agregatów tnących i przystawek montowane są z przodu, co pozwala na cięcie przed przygniecieniem trawy, zwiększając jakość pracy i dając lepszą widoczność operatorowi. To rozwiązanie pozwala kośić bardzo wysoką trawęoraz sprawnie wykaszać wokół drzew i murów. Agregat tnący wyposażony jest w system wirujących dysków z podwójnymi (góra i dół) nożami osadzonymi przegubowo (przegubowe noże pochłaniają energię uderzenia i pomagają chronić układ napędu przed zderzenie – m z kamieniami czy gruzem pozostawionym na chodniku, a podwójne noże przeciwdziałają osadzaniu się trawy w górnej części agregatu dając pewność jakości koszenia oraz redukując czas potrzebny do obsługo i czyszczenia agregatu.
 
Pojemnik – duży 600 litrowy kosz jest wykonany z bardzo mocnego odpornego na uderzenia tworzywa. Wyposażony w filtr i przegrodę oraz sygnał dżwiękowy pełnego napełnienia. Przeciwuderzeniowa zewnętrzna rama wykonana jest z ze stalowej rury i chroni pojemnik przed otarciem lub zderzeniem z przeszkodą.
 
Podnośnik pojemnika – 4 kołowe modele PG mogą być wyposażone w podnośnik kosza. Dzięki hudraulicznym siłownikom równoległowodowym, kosz może być podniesiony do wysokości 1,80 m i opróżniony bezpośrednio do przyczepy. kosz może być opróżniony również bez konieczności podnoszenia.
Dostępne przystawki:
agregat zbierający 112 SA
zestaw mielący do agregatu 112
agregat zbierający 126
zestaw mielący do agregatu 126
agregat zbierający 150 RCA 2 dyski z podwójnymi nożami.
agregat z tylnym wyrzutem 130 cm z zestawem do mielenia.
agregat z tylnym wyrzutem 150 cm SM.
agregat mielący i boczny wyrzut 150 cm SM.
agregat zbierający 130 RCA.
verti-cut areator 100 cm.
zestaw zbierający do areatora 100 cm.
agregat bijakowy 110 cm
agregat bijakowy 130 cm.
walcowa szczotka obrotowa 45 cm śr., 140 cm szer. rob. napęd hydrauliczny, płynna regulacja obrotów, sterowanie hydrauliczne
zamiatarka do czyszczenia sztucznej trawy bez wypełnienia 100 cm, z zestawem filtrującym
zamiatarko-odkurzacz do czyszczenia i obsługi nawierzchni ze sztuczną trawą z wibrującym ekranem odseparowującym, szer. rob. 100 cm – montowana z filtrem przeciwpyłowym                         
zamiatarka zbierająca z napędem hydraulicznym

zestaw filtrujący do zamiatarki
system zraszający do zamiatarki
rura zbierająco-odkurzająca
lemiesz 130 cm
lemiesz 130 cm sterowany hydraulicznie
pług śnieżny 2-stopniowy 130 cm
rozrzutnik nawozów, piasku z zaworem zamykającym
górna lampa ostrzegawcza tzw. kogut
pasy bezpieczeństwa
kabina dżwiękoszczelna i odporna na przegrzewanie

Dodaj komentarz